Mieszkańcy proszą o to od lat…

Bodzentyn flash Pawłów

Mieszkańcy Radkowic Kolonii od dawna czekają na remont drogi, która jest dla nich bardzo ważnym szlakiem komunikacyjnym. Po deszczach i roztopach droga, która leży na granicy gmin Pawłów i Bodzentyn, nie nadaje się jednak do użytku. Czy jest szansa, że mieszkańcy będą mogli korzystać z drogi bez względu na warunki pogodowe?
Z prośbą o zainteresowanie się długo wyczekiwanym przez mieszkańców remontem drogi znajdującej się na granicy gmin Pawłów i Bodzentyn, zwrócił się nasz czytelnik, mieszkaniec Radkowic Kolonii (gm. Pawłów). – Od tylu lat czekamy na porządny remont tej drogi, która jest dla nas bardzo ważna, bo możemy nią dojechać do Kielc. Gdyby nie ta droga trzeba by było jechać na około, a to bardzo wydłuża drogę. Póki co jednak korzystanie z tej drogi grozi uszkodzeniem samochodu. Syn już kilka razy musiał naprawiać. Droga jest gruntowa, nie ma twardej nawierzchni. Najgorzej jest po przejściu większego deszczu, albo podczas roztopów. Wszystko płynie. Droga dodatkowa usytuowana jest na granicy dwóch gmin i naprawa jej wykonywana jest tylko doraźnie. Posypia jakimś destruktem, który po każdym deszczu spływa i droga znów jest nieprzejezdna. Przy drodze stoi około 10 domów, to sporo mieszkańców. Każdy chciałby korzystać z tej drogi.
Ze strony gminy Pawłów sprawa jest rozwiązana. – Odcinek należący do naszej gminy 260 metrów będzie wykonywany w tym roku. Powstanie asfaltowa droga – mówi Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów.

Jak poinformował Andrzej Jarosiński, zastępca burmistrza w Bodzentynie, jest szansa by inwestycja drogowa znalazła się w przyszłorocznym budżecie. – Rozmawiałem z mieszkańcem Radkowic, znam problem. Nasi mieszkańcy korzystają z tej drogi podczas dojazdu do swoich pól. Sugerowałbym, aby mieszkańcy przypomnieli o swojej drodze podczas tworzenia budżetu gminy na 2019 rok. Wówczas być może uda się wygospodarować pieniądze potrzebne na zrobienie tego odcinka drogi. Teraz niestety nie ma takiej możliwości. W pierwszej kolejności staramy się remontować odcinki dróg najczęściej uczęszczane przez mieszkańców. Drogi do pól pozostawiamy w dalszej kolejności – powiedział.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.