Matka Boża aż serce rośnie

flash Starachowice

1,5 roczny trud pracy naszych artystów zakończony wspaniałym efektem. Pomnik Matki Bożej autorstwa Filipa i Wojciecha Ziemnickich znalazł się już na zasłużonym miejscu w Sanktuarium Św. Faustyny.

Dzień Matki Roku Pańskiego 2018 w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w miejscowości Świnice Wareckie, został zapisany wyjątkowym błogosławieństwem Bożym. Na placu modlitwy przed ołtarzem polowym stanął pomnik Matki Bożej. A stało się to 26 maja, w Dzień Matki.

Autorem rzeźby Matki Bożej jest starachowiczanin Filip Ziemnicki. Odlew z aluminium wykonał inż. Waldemar Nowak w Instytucie Wdrożeń i Technologii. Cokół a kolumnę wykonała firma Kamex z Suchedniowa.

– Budowa pomnika Matki Bożej dla Sanktuarium Św. Faustyny trwała ok. 1,5 roku, prace zakończyły się „ukoronowaniem” rzeźby i jej zamontowaniem na czterometrowej kamiennej kolumnie – mówi autor Filip Ziemnicki, którego praca został zwieńczona w dzień jego imienin.

– Sam montaż pomnika oprócz wyzwania logistycznego i technicznego nabrał znaczenia mistycznego i duchowego – nie ma wątpliwości Wojciech Ziemnicki, ojciec Filipa, który pomagał  przy wykonaniu. – Asystowali nam pięknym śpiewem pielgrzymi z Korei, którzy akurat w tym dniu odwiedzili sanktuarium. W czasie prac montażowych odbyło się nabożeństwo majowe do Matki Bożej i Msza św. Tam piękna pogoda, podczas gdy w Starachowicach w tym samym czasie burza i ulewa – widzi w tym boży palec pan Wojciech. – Już w trakcie prac część pielgrzymów spontanicznie klękała w pobliżu i modliła się za wstawiennictwem Matki Bożej. Mimo że pomnik nie został jeszcze poświęcony (dokona tego biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering w najbliższym czasie) było pięknie, a wydarzenie nazwałbym bardziej uroczystością niż pracami montażowymi. Serce mi urosło – dodaje rzeźbiarz, który ma na swoim koncie wspaniałe prace.

Przy montażu obecna była także córeczka pana Filipa Agatka. Patrząc na Maryję powiedziała, że potrafi tak samo jak Ona złożyć rączki i dodała: „Kocham Ją z całego mego serduszka”.

Parafianie nadali rzeźbie wdzięczne imię: „Matka Boża Różana: u stóp Niepokalanej róże rozsypane…”, co ma być symbolem różańcowej modlitwy czcicieli Maryi. U stóp Najświętszej Panny widnieje fragment z „Dzienniczka” Św. Faustyny, która objawiła siostrze swe Przenajświętsze Oblicze: „Ujrzałam Matkę Najświętszą tak śliczną i piękną, że nie mam słów, abym mogła choć cząstkę tej piękności wypowiedzieć. Jestem Królową nieba i ziemi, ale szczególnie Matką waszą” – rzekła i przytuliła mnie do Serca swego” (Dzienniczek 805).

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.