Lubisz jeździć na rowerze? To coś dla ciebie

flash Starachowice

Już 1 lipca (niedziela) czeka nas duże wydarzenie sportowe. Powiat starachowicki będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym.

II Starachowicka Strzała połączona z Mistrzostwami Polski Masters w kolarstwie szosowym to ogromne przedsięwzięcie, w którym może wziąć udział nawet tysiąc kolarzy z całego kraju. Dla fanów jazdy rowerowej przygotowano trasy profesjonalne i amatorskie przebiegające po drogach powiatu starachowickiego, głównie gm. Pawłów. Start i meta w sercu Hotelu Europa przy ul. Radomskiej 76.

  • Na rozgrzewkę dystans 10 km, potem pierwsza rudna 30 km, raz, dwa lub trzy w zależności od dystansu. Pierwszy dystans obejmuje 63 km, drugi 93 km a trzeci – 123 km. Przewidziano też trasy dla amatorów szosowych i na rowerach MTB – mówi Grzegorz Wajs, współorganizator imprezy. – Starty odbywać się będą w dwóch turach o godz. 9.30 i w godz. 103.30 – 11.00. Ok. godz. 19.00 zaplanowano ceremonię dekoracji.

Jak zapowiadają organizatorzy będzie to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny. Przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci: zjeżdżalnie, dmuchańce, malowanie twarzy. Swoja obecność na imprezie zapowiedzieli znani sportowy Zenon Jaskuła i Ryszard Szurkowski.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.