Letnia atrakcja już cieszy

flash Starachowice

Zakończyły się prace związane z budową basenów letnich w Starachowicach. Od soboty, 7 lipca obiekt jest dostępny dla klientów.

Letnia atrakcja w mieście, w postaci basenów na wolnym powietrzu ujrzała światło dzienne. W ub. sobotą, 7 lipca do dyspozycji kapiących oddano na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej w Starachowicach (koło Krytej Pływalni) dwa baseny. Jeden o wymiarach 7,8×15,2 metra (głęboki na 60 cm dla dzieci) oraz drugi większy o wymiarach 12,7x 25,2 metra (głęboki na 1,25 metra z przeznaczeniem dla dorosłych).

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wraz z zabudową towarzyszącą (teren został ogrodzony i wyłożony kostką brukową, w sąsiedztwie powstał parking na ok. 40 aut, do dyspozycji plażowiczów są przenośne toalety, parasole, leżaki, punkt gastronomiczny i plac zabaw dla najmłodszych) to 950 tys. zł brutto.

Obiekt czynny jest codziennie od godz. 10.00 – 18.00 w dni słoneczne. Bilety do nabycia w kasie Krytej Pływalni w cenie 10 zł – jednorazowy normalny i 5 zł – ulgowy (dla dzieci do 18 r.ż. oraz osób z I grupą niepełnosprawności). Będą one sprawdzane przez osobę uprawnioną przy furtce stanowiącej wejście na teren basenów. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwać będzie dwóch ratowników MOSiR.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.