Która szkoła jazdy najlepsza?

flash Starachowice


Blisko 60% wynosi rekordowa zdawalność w starachowickich ośrodkach szkolenia kierowców. Które szkoły przodują w tym rankingu i czy odbiegamy znacznie od szkół z powiatów sąsiednich?

Z danych udostępnionych przez Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Starachowicach wynika, że w ubiegłym roku najwyższą zdawalność zarówno z egzaminu teoretycznego jak i praktycznego miała szkoła OSK „Michał” Michała Lewandowskiego. Procentowa zdawalność z obu części egzaminy wyniosła 58,62%. Na egzaminach teoretycznych najlepiej poradzili sobie uczniowie OSK „Stop” Daniela Słowika – 82,35%, natomiast w praktycznych umiejętnościach najlepsi byli uczący się w wymienianym już „Michale” – 52,05%.

Należy pamiętać, że wskaźnik procentowy uzależniony jest od liczby osób przystępujących do egzaminu i tak jak np. w przypadku Auto Szkoły „Orlik”, gdzie do egzaminu teoretycznego przystąpiła 1 osoba i go zdała, zdawalność jest na poziomie 100%.

Szczegółowe dane dotyczące zarówno egzaminów teoretycznych jak i praktycznych znajdują się w tabeli do tekstu.

Sprawdziliśmy także analizę statystyczną zdawalności szkół w sąsiednim powiecie ostrowieckim. Okazuje się, że tamtejsze szkoły, choć wydział zamiejscowy kieleckiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego znajduje się właśnie w Ostrowcu, nie są w tyle za starachowickimi! Na egzaminie teoretycznym rekordowy wynik (oprócz jednej ze szkół gdzie zdawały 3 osoby i zdawalność wyniosła 100%) wyniósł 65%, czyli dużo mniej niż w Starachowicach. Natomiast w części praktycznej najlepsze noty wynosiły również 65%. W tym przypadku to ponad 10% mniej niż u rekordzisty z powiatu starachowickiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.