Kreatywni kandydaci do Sejmu

flash Starachowice

Wystawę „Władysław Kiernik – poseł i polityk II RP” można oglądać do piątku 13 kwietnia w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach. To element projektu, który ma być furtką do Sejmu Dzieci i Młodzieży dla uczniów Społecznego Gimnazjum.

Wernisaż odbył się w czwartek, 5 kwietnia. Twórcami wystawy poświęconej W. Kiernikowi, są Igor Kaczorowski i Szymon Tuz, uczniowie trzeciej klasy Społecznego Gimnazjum w Starachowicach. Starają się oni o mandaty posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży (1 czerwca). Aby trafić do tego grona, realizują projekt „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”.

  • W ramach zadania rekrutacyjnego musieliśmy zaplanować i przeprowadzić kampanię wyborczą wybranego posła na Sejm Ustawodawczy lub Sejm I Kadencji II RP z okresu 20-lecia międzywojennego. Wybraliśmy W. Kiernika, osobę zasłużoną dla XX-wiecznej Polski, jednego z liderów partii PSL „Piast” oraz trzykrotnego ministra – mówią twórcy wystawy. – Sejm Dzieci i Młodzieży to duża inicjatywa, która niewątpliwe pomoże nam realizować swoje zainteresowania i uczestniczyć aktywnie w życiu społecznym.

Wystawa w MBP to jeden z elementów projektu. W kilku miejscach w mieście zawisły „plakaty wyborcze” W. Kiernika. Gimnazjaliści prowadzą też stronę na Facebooku, na której publikują informacje o parlamentarzyście. W swojej szkole zorganizowali lekcję, podczas której przybliżyli uczniom postać polityka. Przeprowadzili także ankiety, mające na celu zbadanie wiedzy mieszkańców Starachowic na temat posła przed rozpoczęciem kampanii i po jej zakończeniu.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.