Kościelna (nie)poszerzona

flash Starachowice

W związku z przebudową ul. Kościelnej w Starachowicach, dlaczego nie poszerzono jezdni w projekcie przebudowy, tylko robi się po starym śladzie? To wyrzucone pieniądze w błoto, dwa autobusy mają trudności by się minąć, Dlaczego nie wycięto drzew przy tej drodze? – pyta Czytelnik.

Odpowiada Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

  • Projekt przebudowy ul. Kościelnej w Starachowicach został wykonany zgodnie z przepisami, które określa obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Ul. Kościelna jest ulicą klas technicznej L o zmiennej szerokości od 6 do 6,5 metra w zależności od dostępności terenu. Tereny, których właścicielem jest gmina Starachowice pozwalają na wykonanie jezdni po starym śladzie. Gmina planowała budowę ścieżki rowerowej przy tej drodze, ale ze względu na brak terenu musieliśmy odstąpić od tego pomysłu. Poszerzenie drogi nie pozwoliłoby nam uzyskać pozwolenia na budowę, ponieważ nie zostałyby zachowane parametry techniczne całego pasa drogowego tj. chodnik, pobocze, jezdnia.

Przepisy regulują, jaką szerokość ma mieć droga i w jakiej odległości ma być od zabudowań. Bliskość zabudowań od pasa drogowego ul. Kościelnej nie pozwoliła nam na poszerzenie jezdni.

Jeśli chodzi o drzewa, to gmina wystąpiła do Starostwa Powiatowego o pozwolenie na ich wycinkę. Czy uzyskamy zgodę, nie wiadomo. Czekamy na decyzję.

 

1 Komentarz dla “Kościelna (nie)poszerzona

  1. Tylko że kiedyś największym autem jakie Kościelną jechało to był STAR o ładowności 6ton. Dziś są tam 2 bazy TIR i transport opału dla ZEC.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.