Kogo poprze w wyborach Polskie Stronnictwo Ludowe?

flash Starachowice


Za nami pierwsze spotkanie wyborcze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ludowcy przedstawili program wyborczy na wybory samorządowe 2018. Lider PSL w powiecie Dariusz Dąbrowski mówił również z kim prowadzone były rozmowy.

12 kwietnia w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej członkowie i sympatycy PSL z miasta i powiatu. Byli także przedstawiciele marszałka województwa, radni Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych, włodarze ościennych gmin.

Przedstawiono ramowe założenia programu, z jakim Ludowcy mają zamiar iść do nadchodzących wyborów. Ludowcy stwierdzili, że za wcześnie jeszcze, aby mówić o konkretnych kandydatach, bo nie ogłoszony został jeszcze nawet termin jesiennych wyborów. Jednakże jak poinformował nas D. Dąbrowski trwają już rozmowy z innymi ugrupowaniami i kandydatami. – Będzie łączyło nas słowo „wspólnota”. Jesteśmy po rozmowach z prezydentem Markiem Materkiem. Mogę potwierdzić, że poprzemy go w wyborach prezydenckich. Jeśli chodzi o potencjalnych kandydatów na fotele wójtów i burmistrza w powiecie starachowickim i nasze poparcie, w Mircu będzie to obecny wójt Mirosław Seweryn, w gm. Brody prawdopodobnie Andrzej Przygoda, w Wąchocku obecny burmistrz Jarosław Samela. W Pawłowie trwają rozmowy z wójtem Markiem Wojtasem. Myślę, że dojdziemy do porozumienia. Rozmawialiśmy z przedstawicielami PO, KOD-u, spółdzielczości, nauczycielami, tak aby mieć jak najpełniejsze poparcie. O konkretach jeszcze jednak za wcześnie by mówić. Czekamy na oficjalne ogłoszenie terminu wyborów – dodał.

1 Komentarz dla “Kogo poprze w wyborach Polskie Stronnictwo Ludowe?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.