Karambol na drodze wojewódzkiej nr 756 w Pawłowie. Co ze stanem zdrowia strażaka?

flash Paragraf Pawłów

W sobotę, z powiatowego szpitala w Starachowicach napłynęły pozytywne informacje dotyczące staniu zdrowia strażaka ochotnika, który znalazł się w gronie osób poszkodowanych. Do kolizji z udziałem trzech pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 756 w Pawłowie doszło, dzień wcześniej.

– Zderzyły się trzy auta: skoda octavia, hyundai accent, a także volvo S60. Jeden z samochodów znajdował się poza jezdnią, na poboczu, w przydrożnym rowie. Dwa pozostałe pojazdy, znajdowały się na środku drogi – opisywał st.sek. Damian Sławek. Wszystkie, w bliskiej odległości od wjazdu na prywatną posesję. Podróżujący hyundaiem strażak-ochotnik – jak wynika ze wstępnych ustaleń stróżów prawa – chciał zjechać na posesję. Jak się okazało manewr, nie był możliwy do wykonania, przez uderzenie w tył samochodu. W auto koreańskiej produkcji wjechała skoda. Na skutek siły, hyundai obrócił się i zderzył z jadącym z przeciwległej strony volvo S60. – Kiedy pojawiliśmy się na miejscu zdarzenia, kierujący oraz pasażerowie aut, opuścili je o własnych siłach. W tym czasie zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy, osobom poszkodowanym – podkreślił strażak.

Poszkodowany strażak, jak dowiedział się TYGODNIK, początkowo nie wyraził chęci na to, by pojechać na szczegółowe badania do szpitala. – Po upływie ok. 20, uskarżał się na bóle w klatce piersiowej, a także w okolicach barku. Ostatecznie trafił do placówki medycznej, gdzie udzielono mu pomocy – relacjonował strażak z KP PSP Starachowice. 39-latek, opuścił szpital. Jego stan jest stabilny. W sobotę był już w domu. – Z informacji, jakie otrzymałem wynika, iż założono mu kołnierz ortopedyczny. Nie doznał zewnętrznych obrażeń ciała – dodał nasz rozmówca. Poszkodowany strażak, ma za sobą ok. 20-letnią służbę w OSP. Pozostałym, w tym pochodzącym z gminy Pawłów, członkom jego rodziny, nie stało się nic, co mogłoby zagrażać życiu i zdrowiu. – Jedna z osób uskarżała się na ból w plecach – mówił st.sekc. Sławek.

Fot. OSP Pawłów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.