Groźne gady i owady

flash Starachowice

Sezon letni to nie tylko interwencje straży pożarnej do płonących traw i pożarów. Prawdziwym utrapieniem w ostatnim czasie okazują się niebezpieczne i uciążliwe dla ludzi gady i owady.

O groźnym wężu na posesji w miejscowości Świślina (gm. Pawłów) została powiadomiona straż pożarna we wtorek, 19 czerwca.

  • Na posesji miał znajdować się niebezpieczny gad. Okazał się jednak, że był to niegroźny zaskroniec, którego strażacy przenieśli do lasu – poinformował Marcin Nyga, rzecznik prasowy starachowickiej straży pożarnej.

Agresywne owady dały o sobie znać w środę, 20 czerwca przy ul. Konstytucji 3 Maja w Starachowicach. Ok. godz. 16.30 interweniowała tam straż pożarna. Niespodziewanie dla mieszkańców pojawił się rój pszczół, które budziły uzasadniony niepokój.

  • Na chodniku leżały plastry, które wypadły z gniazda z kasztana. Tam był olbrzymi balon z matką i tysiącem pszczół. Niezbędna była interwencja pszczelarza, który wyciął cały balon razem z pszczołami z drzewa i umieścił to wszystko w drewnianym pojemniku. Zdaniem pszczelarza  było tam parę tysięcy owadów – mówi z niepokojem mieszkaniec ul. Konstytucji 3 Maja.

Pomoc strażaków była niezbędna.

  • Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na drzewie znajduje się rój pszczół. Co gorsza, część kokonu spadła na chodnik, gdzie rozlał się miód. Dość nietypowo, ale strażacy zmywali miód z chodnika. W porozumieniu z pszczelarzem strażacy zabrali gniazdo do ula – dodaje M. Nyga.

 

1 Komentarz dla “Groźne gady i owady

  1. To ja byłem tym pszczelarzem i to ja zebrałem pszczoły z kasztana prosto do rojnicy. Pan Nyga przekreca fakty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.