Gminne zabytki na plakatach

flash Mirzec

Prace uczestników I Gminnego Pleneru Malarskiego w Mircu zostaną wystawione w Urzędzie Gminy w Mircu oraz wydrukowane w formie kartek pocztowych promujących gminę.
Tego typu plener malarski w Mircu odbył się po raz pierwszy. Zorganizowały go Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Mirzec” i Szkoła Podstawowa w Mircu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dwudniowych zajęciach wzięło udział 25 uzdolnionych plastycznie uczniów ze szkół w Mircu, Gadce, Jagodnem, Tychowie Starym, Tychowie Nowym, Trębowcu oraz klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Mircu. Pierwszy dzień poświęcony był technikom malarskim, które przybliżyła Anna Kawalec, nauczycielka plastyki i artystka. Po wykładach teoretycznych dzieci wraz z opiekunami wybrały się w teren, gdzie miały wybrać jeden z zabytków sztuki i kultury w Mircu. Uczniowie malowali widoczki z budynkiem biblioteki, kościoła, modrzewiowego dworku, starej plebanii, kapliczki Jana Nepomucena. Spora grupa uczniów wybrała się na stary cmentarz w Mircu, gdzie uwiecznili zabytkowe nagrobki.

Drugi dzień pleneru malarskiego była na dokończenie prac i nagrodzenie najlepszych. Pierwsze miejsce zajęła Nikola Król ze SP w Trębowcu, drugie – Karina Rudzińska ze SP w Gadce, a trzecie – Julia Seweryn ze SP w Tychowie Nowym.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.