GIGANTYCZNY NARKOBIZNES W STARACHOWICACH: są areszty dla podejrzanych

flash Paragraf

Nie było niespodzianki, podczas wieczornego posiedzenia w Sądzie Rejonowym w Kielcach. Zatrzymane w miniony czwartek (18 stycznia), dwie osoby ze Starachowic, które podejrzane są m.in. o handel narkotykami, najbliższe trzy miesiące spędzą w Areszcie Śledczym. Dlaczego?

O akcji funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspieranych przez policyjnych antyterrorystów, głośno było już wczoraj, kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat zatrzymań. W rękach stróżów prawa znaleźli się 26-latka oraz 28-latek.

  • Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia przez prokuratora zatrzymanym szeregu zarzutów – stwierdził Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, która kilka miesięcy temu wszczęła postępowanie w tej sprawie. – Kobiecie zarzucono szesnastokrotny udział w obrocie w sumie co najmniej 31 kg amfetaminy o wartości ponad 230.000 zł i uczynienie sobie z tego procederu stałego źródła dochodu. Mężczyźnie zarzucono czterokrotny udział w takich samych przestępstwach, dotyczących w sumie 7 kg amfetaminy o wartości blisko 50.000 zł. Podejrzani nie przyznali się zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia, które nie są zgodne z ustaleniami śledztwa – dodał rzecznik Prokopowicz.

W piątek, 19 stycznia śledczy ze stolicy województwa świętokrzyskiego zwrócili się do Sądu Rejonowego w Kielcach, z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych mieszkańców Starachowic, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
– W godzinach wieczornych wniosek w całości został uwzględniony. Kobieta i mężczyzna podejrzani są o dokonanie szeregu przestępstw związanych z obrotem narkotykami – poinformował prok. Prokopowicz.

fot. KWP Kielce

2 odpowiedzi na “GIGANTYCZNY NARKOBIZNES W STARACHOWICACH: są areszty dla podejrzanych

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.