Gdzie OSA?

flash Starachowice

Starachowice nie otrzymają finansowego wsparcia w ramach programu OSA, czyli Otwarte Strefy Aktywności (planowana wartość zadania to 450 tys. zł, gmina liczyła na połowę dofinansowania z RPO WŚ). Mimo to zadanie ma być realizowane, ale zakres inwestycji będzie mniejszy. Wykonane zostaną zaplanowane strefy aktywności, czyli inwestycje zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, na ich realizację zabezpieczono w gminnym budżecie fundusze. Będą to:

Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Leśnej na którym znajdą się takie urządzenia jak; zestaw OSA, huśtawka bocianie gniazdo, ścianka Aztec Vertical; Strefa relaksu – stół do gry w warcaby i szachy, ławki, kosze.

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem u zbiegu ulic Makowej i Sadowej, tam przewidziano następujące urządzenia; zestaw OSA, ważka miejska, huśtawka bocianie gniazdo, ogrodzenie karuzela, stół do gry w warcaby i szachy, ławki, kosze.

Budowa siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Moniuszki zamontowane zostaną tam następujące urządzenia; wioślarz, wahadło, wyciskanie siedząc, orbiterek, trójkąt, biegacz, pylon, stół do gry w szachy i w warcaby, ławki oraz kosze.

Budowa parku linowego wraz z przejściem dla pieszych przy ul. Na Szlakowisku – powstanie bezobsługowy park linowy, stół do ping ponga, ogrodzenie, ławki, kosze.

Plac zabaw przy ul. Radomskiej – teren obecnie jest niewykorzystany, po odpowiednim jego przygotowaniu powstanie tam ogrodzony plac zabaw.

 

1 Komentarz dla “Gdzie OSA?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.