Filtry do wody, które oczyszczają z… pieniędzy!

flash Starachowice

Starsze, schorowane małżeństwo po pokazie zorganizowanym przez jedną z firm na terenie powiatu starachowickiego dało się namówić na zakup filtrów do wody za bagatela 7 tys. zł. Teraz mają problem z odstąpieniem od umowy.

Zdrowotne filtry

Do Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Starachowicach trafiła sprawa starszego małżeństwa z powiatu starachowickiego, które nie będąc niczego świadome nie dosyć że zakupiło na raty bardzo drogie filtry do wody, to jeszcze podpisali oświadczenie o braku powszechnie znanej możliwości odstąpienia od podpisanej umowy w terminie 14 dni od jej podpisania.

Od początku. 71-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna jakiś czas temu uczestniczyli w pokazie, na którym przedstawiciele jednej z firm zachęcali uczestników do zakupu filtrów do wody, dzięki czemu miała być ona o wiele zdrowsza.

  • Małżonkowie szczegółowo przedstawili mi przebieg spotkania oraz okazali dokumenty, jakie otrzymali – mówi Marek Kamiński, powiatowy rzecznik konsumentów w Starachowicach. –  Z analizy dokumentów można odebrać wrażenie, że zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali poddani badaniu medycznemu, jakie przeprowadził przedstawiciel firmy uczestniczącej w pokazie. Przedstawiciele firmy zapewniali o dobrym wpływie urządzeń filtrujących na wiele schorzeń, z którymi borykają się starsi ludzie.

 Odstąpienie niemożliwe!

Małżonkowie podpisali umowę o świadczenie usług rozbudowy (modernizacji) instalacji wodnej o system filtracji wody. Instalacja filtrów odbyła się błyskawicznie. – Instalacja odbyła się jeszcze tego samego dnia, bez żadnej zwłoki. Nie minęła nawet godzina od momentu opuszczenia małżonków lokalu, w którym odbywało się spotkanie – mówi.

Z dokumentów wynika, że konsument nie może korzystać z prawa odstąpienia od umowy cyt.:” … jeżeli (tu nazwa firmy) za zgodą usługobiorcy wykonał w pełni usługę instalacji”. W ramach pomocy prawnej dla małżonków, jaką świadczę na rzecz mieszkańców powiatu starachowickiego, przygotowałem dla nich oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy sprzedaży połączone z odstąpieniem od umowy kredytu, które zostało przesłane do firmy.  Ponadto uznałem za konieczne wszczęcie postępowania w sprawie, które będę prowadził w zależności od sytuacji, nawet gdyby spór należało rozstrzygnąć w procedurach sądowych. Firma naruszyła prawem chronione interesy małżonków informując ich o braku możliwości odstąpienia od umowy w terminie ustawowych 14 dni i wykorzystała sytuację zdrowotną starszych osób.  Powoływanie się firmy na brak możliwości odstąpienia od umowy ze względu na charakter produktu jest niewłaściwe.

Małgorzata Śpiewak

1 Komentarz dla “Filtry do wody, które oczyszczają z… pieniędzy!

  1. Przeczytałam ten artykuł z uwagą ponieważ jestem w tej samej sytuacji.Moja sprawa również trafiła do sądu.Odbyła się pierwsza sprawa na etapie przesłuchania,ale nie jest zakończona.Tych oszukanych osób jest o wiele więcej.Nieuczciwi właściciele firmy żerują w ten sposób na starszych osobach.Ja osobiście chcę tą sprawę doprowadzić do końca,myślę że więcej osób myśli tak samo.Danuta Rinker

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.