Eko piosenki w Lipiu

Brody flash

W gminie Brody, po raz szósty odbył się Przegląd Piosenki Ekologicznej. Do tej pory, impreza odbywała się w Lubieni. W tym roku konkurs wokalny zorganizowała szkoła w Lipiu.

W przeglądzie uczestniczyła rekordowa liczba, bo aż 39 wokalistów. Występowali uczniowie ze szkół podstawowych w Adamowie, Brodach, Dziurowie, Krynkach, Lipiu, Lubieni, Rudniku, Stykowie i Stawie Kunowskim. Dzieci śpiewały znane przeboje z wymyślonymi tekstami w których przewijał się motyw troski o środowisko. Artystów oceniało jury w składzie: Mariola Gałka, prezes starachowickiego oddziału ZNP, Tomasz Margula, dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach oraz muzyk Adam Bernaciak. Jur doceniło wszystkich wykonawców i przyznało nagrody.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce otrzymała solistka Maja Chrząstowska z ZSP w Lubieni oraz dwa zespoły: z Dziurowa Wiktoria Orczyk, Maria Wrona i Wiktoria Dwojak, ze szkoły w Stawie Kunowskim: Nikola Sołtysik, Honorata Grabowska i Natalia Kutera. Wyróżniono Jana Klepacza ze SP w Stawie Kunowskim.

Wśród uczniów klas IV-V, pierwsze miejsce zdobyła solistka Martyna Glina z Lipia oraz duet z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubieni: Aleksandra Klepacz i Wiktoria Kowalska. Wyróżnienie otrzymała solistka Julia Jagieło ze SP w Krynkach oraz Antonina Rakoczy i Zofia Strzelecka – duet ze SP w Stawie Kunowskim. Występowali też uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych. Wśród solistek przyznano dwa pierwsze miejsca: Amelii Stępień ze szkoły w Lubieni i Julii Wiącek ze SP w Stawie Kunowskim.

W kategorii zespołów przyznano dwie główne nagrody. Zdobyli je „Mali Wojacy” ze Stykowa: Cyprian Kosmala, Igor Piętak, Piotr Kalisz, Maciej Klepacz, Jan Wiecha oraz dla duet ze Stawu Kunowskiego Julia Dwojak i Monika Rozwadowska. Wśród uczniów klas VI -VII, wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Glina z Lipia, Milena Rozwadowska ze SP w Rudniku oraz trio z Lubieni: Paulina Rożek, Malwina Niemczak i Natalia Kusiak.

Spotkanie prowadziła Agnieszka Lotko, pomysłodawczyni przeglądu. Nagrody i trofea wręczała Dorota Grudnicka-Glina, dyrektorka Centrum Usług Wspólnych oraz Iwona Frolovs, dyrektor szkoły w Lipiu.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.