Dożynki gminne w Wąchocku [zdjęcia]

flash Galeria Wąchock

Za nami gminne dożynki w Wąchocku, które odbyły się w sobotę, 1 września. Tym razem święto plonów odbyło się w miejscowości Rataje.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od Mszy św. odprawionej w miejscowej kaplicy pw. Św. Zofii, podczas której poświęcone zostały misternie wykonane wieńce dożynkowe. Mieszkańcy pod ołtarzem złożyli również dary z tegorocznych plonów.Po Mszy św. uczestnicy uroczystości ustawili się w korowodzie, w którym z wieńcami i ze  śpiewem na ustach przeszli na plac koło Wiejskiego Domu Kultury w Ratajach, gdzie została ustawiona scena. Były dzieci w regionalnych strojach, były miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele władz, mieszkańcy i zaproszeni goście. Starostami tegorocznych dożynek byli: Małgorzata Szumielewicz i Krzysztof Zarychta z Rataj. Nieśli oni chleby dożynkowe upieczone na tą okazję przez wąchocką piekarnię państwa Sajeckich.

Dożynkową zabawę oficjalnie otworzył Jarosław Samela, burmistrz Wąchocka. Następnie odebrał on od starostów dożynek oraz sołtysów poszczególnych miejscowości w gminie bochny chleba.

Na scenie nie zabrakło prezentacji artystycznych przygotowanych przez zespołu KGW z Marcinkowa, Parszowa, Wielkiej Wsi, Rataj, Wąchocka i Węglowa. Odbył się koncert Kapeli Sołtysa z Wąchocka, biesiada ludowa z Krisem oraz zabawa z DJ Gluzą.

Małgorzata Śpiewak

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.