Doskonała forma młodych strażaków

Brody flash Mirzec

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców z Mirca zdeklasowały rywali w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.Na podium stanęły również dziewczęta z Lubieni (gm. Brody).

W niedzielę, 27 maja na Stadionie Miejskim w Starachowicach odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Tegoroczne zmagania z uwagi na 100-lecie odzyskania niepodległości miały wyjątkową oprawę. Drużyny rywalizowały o Puchar Niepodległej. W trakcie zawodów zaprezentowano również wystawę fotograficzną, która upamiętnia karty historii starachowickiej straży pożarnej od momentu powstania II Rzeczypospolitej.
W rywalizacji wzięło udział dziewięć drużyn, w tym dwie dziewczęce (w wieku 10-16 lat). Zgodnie z regulaminem rozegrano dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe.Zmagania zawodników oceniała komisja z przewodniczącym Sławomirem Ziębą, zastępcą komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, a zawody poprowadził naczelnik Wydziału Prewencji straży Marcin Nyga.
Z niełatwym wyzwaniem najlepiej poradziły sobie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców z Mirca (trenują pod okiem druha Pawła Staszałka), które zdeklasowały rywali i zdobyły pierwsze miejsca. W kategorii dziewcząt II miejsce zajęła MDP Lubienia.
W kategorii chłopców drugie miejsce na podium uzyskała Tychów Stary a trzecie MDP Trębowiec. Poza podium w męskiej kategorii znalazły się takie drużyny jak: Wielka Wieś, Gadka, Ostrożanka i Lubienia.
Zarówno chłopięca jak i dziewczęca drużyna z Mirca uzyskały prawo do reprezentowania powiatu starachowickiego na rozgrywkach wojewódzkich (10 czerwca br.)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.