Jest decyzja. Wyburzą dawny budynek Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Pileckiego (wcześniej Krywki)

flash Starachowice

– Dlaczego gmina planuje wyburzyć kolejny stary budynek w Starachowicach, taki który pamięta dawne czasy? Już wyburzony został kurnik, mówi się o wyburzeniu starego szpitala, a teraz znów budynek byłego MOPS? – pytają czytelnicy

Gminie nie udało się sprzedać budynku po byłym MOPS wraz z placem. Przypomnijmy jakiś czas temu został ogłoszony przetarg, który nie przyniósł oczekiwanego rozwiązania.  – Zanim podjęta została decyzja o wyburzeniu analizowano także ewentualność sprzedaży. Jednak ogłoszony przetarg nie przyniósł rozstrzygnięć. Nie było chętnych na zakup budynku – mówi Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – Dlatego też prezydent zdecydował się na drugą rozpatrywaną opcję związaną z wyburzeniem budynku. Była siedziba MOPS jest w fatalnym stanie.  Remont budynku mijałby się z celem i pochłonąłby bardzo dużo pieniędzy. Po za tym pomieszczenia znajdujące się wewnątrz budynku są za wysokie na zorganizowanie w nich mieszkań – dodaje.

Po wyburzeniu (termin nie został jeszcze określony), pusta działka zostanie wystawiona na sprzedaż i jak mają nadzieję urzędnicy szybciej znajdzie swojego nabywcę.

– Odnosząc się do sprawy związanej z budowaniem nowych mieszkań, można dodać że po przeprowadzce szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego z budynku, który obecnie zajmują tj. przy ul. Wojska Polskiego do budynku po Gimnazjum nr 2, pierwszy z budynków wróci do gminy. Prezydent zamierza dokonać zamiany z Zakładem Doskonalenia Zawodowego na działkę (obecnie są dla niej wydawane warunki zabudowy) znajdujące się za Zakładem, by tam móc wybudować cztery budynki wielorodzinne z tak potrzebnymi w Starachowicach mieszkaniami – wyjaśnia rzecznik.

Małgorzata Śpiewak

2 odpowiedzi na “Jest decyzja. Wyburzą dawny budynek Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Pileckiego (wcześniej Krywki)

  1. Wyburzanie budynków w naszym mieście jakoś przychodzi z dużą łatwością bo remont przekracza wartość danego budynku jak np przedwojenna kamienica przy ul kościelnej gdzie miał być budowany blok dla jej lokatorów jak też wielu innych do końca 2018 roku. Ale nie będzie bloku bo pieniądze zostały spożytkowane na remont dróg a ludzie mieszkają w ruinie która od lat 80 nie była remontowana. Teraz trzeba będzie czekać na kolejny przetarg pod budowę bloku. Gdzie tu jest logika jak bardziej dba się o wygląd zewnętrzny miasta niż o jego mieszkańców

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.