Cudze chwalicie…

flash Starachowice

Nie trzeba jechać setki kilometrów od domu, by przekonać się, jak bogatym dobrem dysponujemy. Doświadczyli tego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, którzy dotarli do ciekawych miejsc w ramach inicjatywy lokalnej pn. „Blisko naszych zakątków – krajoznawczo-edukacyjna wizyta dzieci po wybranych obszarach powiatu starachowickiego”.

Jak sama nazwa mówi inicjatywa miała charakter lokalny i wyszła od rodziców uczniów SP nr 9, którzy wspólnie z dyrekcją i nauczycielami szkoły zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Byli to: Beata Senderowska, Barbara Głowacka, Sylwia Kowalska, Ewelina Pisarek, Przemysław Zapała i Paweł Lewkowicz (pomocą służyły panie z UTW Anna Majer i Maria Łysiak). Opracowali oni dwudniowy program, w czasie którego dzieci odwiedziły wszystkie gminy powiatu starachowickiego, poznając ich urokliwe zakątki.

Na trasie inicjatywy znalazły się takie miejsca, jak Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem (gm. Mirzec), stadnina koni w Wąchocku, Hala sportowa w Wąchocku (UKS „Meteor), Zbiornik wodny „Wióry” w Pawłowie, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach, Skały w Krynkach oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, gdzie odbyło się podsumowanie inicjatywy zakończone ogniskiem.

W projekcie pn. „Blisko naszych zakątków – krajoznawczo- edukacyjna wizyta dzieci po wybranych obszarach powiatu starachowickiego” wzięli udział uczniowie klas trzeci, szóstych i siódmych. Jak mówiła Danuta Krępa, starosta starachowicki, która sprawowała patronat nad inicjatywą rodziców, była to nie tylko okazja do zwiedzania, ale też poznawania elementów nauki, sztuki, tradycji i kultury. Niektóre dzieci po raz pierwszy w życiu mogły zobaczyć konia na własne oczy. W ramach lokalnej historii, uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, podczas której zaprezentowana została polska ciężarówka STAR, którą wyprodukowano 70 lat temu.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.