Była klinika, będzie oddział zakaźny

flash Starachowice Zdrowie i uroda

Powiat starachowicki wraz z Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej szykują się do przeniesienia oddziału zakaźnego, który do dziś funkcjonuje w starej siedzibie obok starego budynku szpitala, do pomieszczeń jeszcze do niedawna zajmowanych przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca.
Jak przypomina Danuta Krepa, starosta starachowicki, oddział zakaźny PZOZ należy koniecznie dostosować do obowiązujących norm zawartych w ustawie o działalności leczniczej. – W ub. piątek, 12 stycznia złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z budżetu państwa. Wnioskujemy o 80% dofinansowania. 19% pokryłby PZOZ a 1% byłby po stronie powiatu – informuje. – Oddział który zajmie pomieszczenia po byłej klinice serca będzie bardzo nowoczesny. Wykonane zostaną wszystkie instalacje od wodno-kanalizacyjnej poczynając. Będzie także klimatyzacja i wentylacja. Chcemy stworzyć oddział wygodny dla pacjenta jak również dla personelu. Będzie to jedyna tego typu placówka w północnej części województwa świętokrzyskiego. Liczymy na to, że nasz wniosek zostanie szybko rozpatrzony, a oddział zostanie w całości przeniesiony w 2018 r.
W nowej lokalizacji znajdzie się miejsce na 14 łóżek i 3 izolatki. Sale będą dwuosobowe. Oddział zostanie skomunikowany z resztą szpitala, z zachowaniem norm bezpieczeństwa dla tego typu miejsc leczenia pacjentów.
We wtorek, 16 stycznia zarząd powiatu wizytował pomieszczenia po byłym AHP, gdzie zostanie przeniesiony zakaźny.

Dodaj komentarz