Była klinika, będzie oddział zakaźny

flash Starachowice Zdrowie i uroda

Powiat starachowicki wraz z Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej szykują się do przeniesienia oddziału zakaźnego, który do dziś funkcjonuje w starej siedzibie obok starego budynku szpitala, do pomieszczeń jeszcze do niedawna zajmowanych przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca.
Jak przypomina Danuta Krepa, starosta starachowicki, oddział zakaźny PZOZ należy koniecznie dostosować do obowiązujących norm zawartych w ustawie o działalności leczniczej. – W ub. piątek, 12 stycznia złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z budżetu państwa. Wnioskujemy o 80% dofinansowania. 19% pokryłby PZOZ a 1% byłby po stronie powiatu – informuje. – Oddział który zajmie pomieszczenia po byłej klinice serca będzie bardzo nowoczesny. Wykonane zostaną wszystkie instalacje od wodno-kanalizacyjnej poczynając. Będzie także klimatyzacja i wentylacja. Chcemy stworzyć oddział wygodny dla pacjenta jak również dla personelu. Będzie to jedyna tego typu placówka w północnej części województwa świętokrzyskiego. Liczymy na to, że nasz wniosek zostanie szybko rozpatrzony, a oddział zostanie w całości przeniesiony w 2018 r.
W nowej lokalizacji znajdzie się miejsce na 14 łóżek i 3 izolatki. Sale będą dwuosobowe. Oddział zostanie skomunikowany z resztą szpitala, z zachowaniem norm bezpieczeństwa dla tego typu miejsc leczenia pacjentów.
We wtorek, 16 stycznia zarząd powiatu wizytował pomieszczenia po byłym AHP, gdzie zostanie przeniesiony zakaźny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.