Brawo Janek!

flash Rozmaitośći Starachowice

Jako jedyny z województwa świętokrzyskiego, Jan Wawszczak, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach znalazł się w gronie uczestników Konkursu Algorytmy i Struktury Danych II stopnia. Zajął 10 miejsce w Polsce!

Konkurs Algorytmy i Struktury Danych organizowany przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie skierowany jest do uczniów wszystkich rodzajów i poziomów szkół, którzy interesują się programowaniem.

Co tydzień, od 5 marca do 14 maja br., na stronie Akademii Programowania pojawiały się nowe zadania programistyczne z zakresu algorytmów i struktur danych. Rozwiązania zadań można było przesłać do 27 maja 2018 roku. 32 osoby, które zdobyły największą liczbę punktów za zadania, zostały zaproszone do Lublina do Instytutu Informatyki UMCS na finał konkursu.

W tym elitarnym gronie, znalazł się Jan Wawszczak, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Jako jedyny reprezentował województwo świętokrzyskie. Ostatecznie zajął 10 miejsce w Polsce, zdobywając tytuł finalisty konkursu.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.