Będzie parada zabytkowych pojazdów!

flash Historia Motoryzacja Starachowice

Zbliża się czwarta edycja zlotu pojazdów zabytkowych w mateczniku STAR-a – w Starachowicach, w powiecie starachowickim, organizowana przez starostę starachowickiego przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki oraz Automobilklubów z Kielc i Starachowic. Odbędzie się ona w dniach 1-2 września. Organizatorzy zapraszają załogi pojazdów zabytkowych z maszynami wszelkich marek i rodzajów, przy czym oczywiście STARY są naszymi gośćmi specjalnymi.
Tegoroczna „Legenda” będzie mieć charakter jubileuszowy: po pierwsze – w tym roku przypada 70. rocznica rozpoczęcia produkcji samochodów ciężarowych STAR w Starachowicach, po drugie – warto przypomnieć o 30. rocznicy udziału Stara w rajdzie Paryż-Dakar w roku 1988.
W programie znajdą się części:
– konferencyjna (panel dyskusyjny i wspomnieniowy),
– sportowa (konkurencje czasowe i zręcznościowe),
– prezentacyjna (parady, sesje foto).
Plan imprezy:
Sobota, 01.09.
09:00 – Rejestracja uczestników w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, ul. Wielkopiecowa 1,
10.00 – powitanie uczestników, otwarcie Zlotu,
10.30 – start pojedynczych załóg do jazdy okrężnej (co 0,5 min) wg itinerera do mety I etapu – przerwa kawowa, konkursy „super bajer” i inne,
11:30 – start j.w. do mety II etapu – konkurencje zręcznościowe typu: slalom, zryw i hamowanie,
12:30 – start j.w. do mety III etapu – konkurencja na orientację – meta pod siedzibą Starostwa powiatowego w Starachowicach, ul. Borkowskiego 4, – przerwa obiadowa, prezentacja pojazdów użytkowych,
15.00 – Weteran Moto Bieg (ul. Rotmistrza W. Pileckiego) – jazda na czas.
18.00 – 20:00 konferencja pn. 1) „Miejsce Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR na mapie polskiej motoryzacji” , 2) „Ciężarówek czar…” – wieczorek wspomnieniowo-dyskusyjny, 3) wyniki rozegranych konkurencji.
/Noclegi uczestników we własnym zakresie/
Niedziela, 02.09.
10.00 – parada pojazdów i prezentacja – teren miasta.
12.00 – Konkurs Elegancji, Dekoracja zwycięzców konkursów.
14.00 – Zakończenie Zlotu.
Wpisowe będzie tradycyjnie: 1 (jeden) grosz; noclegi natomiast uczestnicy organizują we własnym zakresie. Przed imprezą udostępnimy propozycje miejsc noclegowych dla uczestników (lokalne hotele, pokoje noclegowe lub agroturystykę).
Zgłoszenia udziału zbierane są do 20 sierpnia: na adres email: legendastara@powiat.starachowice.pl lub telefonicznie: 41 276 09 42 lub osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach w pok. 310, III p. Tradycyjnie Organizator będzie wyrozumiały dla uczestników, którzy zgłoszą się w terminie późniejszym (łącznie z dniem imprezy).
Więcej informacji i dyskusji na stronie wydarzenia na Facebook’u: 04 Legenda Stara

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.