Bartuś zbiera pieniądze na leczenie ratujące życie

flash Starachowice

Historię chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 chłopca ze Starachowic poznaliśmy rok temu. Dziś potrzebuje naszej pomocy, by spowolnić rozwój choroby.

Bartuś ma 1,5 roku. Pomimo ciężkiego bagażu jaki dźwiga, jest bardzo pogodnym maluchem, przejawiającym ogromną siłę do walki ze śmiertelną chorobą. – Bartuś jest zawsze uśmiechnięty walczy z całych swoich sił, mimo ze styczniowa infekcja odebrała mu możliwość poruszania nawet rączkami – mówi mama chłopca.

– On się nie poddaje, nauczył się gaworzyć przez rurkę tracheo i mówi pojedyncze słowa tata, baba. A najczęściej woła swoją siostrę Olę. Komunikuje się z nami swoimi słodkimi minami, które wyrażają zadowolenie lub złe samopoczucie. Oczkami daje nam do zrozumienia nawet jaką bajkę chce oglądać – dodaje mama Joanna.

Pojawiła się szansa na zahamowanie choroby – przeszczep komórek macierzystych. – Kwalifikację do komisji bioetyki otrzymaliśmy od pani doktor z Lublina, więc prawdopodobnie tam by się odbył przeszczep. Lada dzień mamy dostać dokumenty do podpisu, więc jesteśmy coraz bliżej przeszczepu.

Jedynym ratunkiem dla Bartusia jest terapia, a właściwie przeszczep komórek macierzystych. Ma ona spowolnić postęp choroby nawet do minimum, co pozwoliłoby synkowi doczekać leku, który jest już w ostatniej fazie testów i niebawem ma się pojawić na rynku.

Terapia komórkami macierzystymi składa się z 2 serii. Jedna seria to aż 5 zastrzyków, gdzie każdy z nich to ogromny koszt ok. 15 tys. zł. Bartuś po zakwalifikowaniu się i dostaniu na przeszczep będzie musiał przyjmować co 6 tygodni zastrzyk, później nastąpi przerwa na 16 tygodni i po niej kolejna seria zastrzyków.

W internecie otwarta jest zbiórka, gdzie można wpłacać pieniądze: www.pomagam.pl/bartus
lub na konto Fundacji Dorośli Dzieciom ul. Staszica 10 27-200 Starachowice nr konta 53191010192402723631210001  w tytule Bartosz Banakiewicz. Możesz też śledzić profil chłopca na facebooku \”Z pomocą Bartusiowi\” lub wspólny profil z jego SMAkową koleżanką Mają: \”Maja i Bartuś Starachowice\”

W Starachowicach 3 czerwca będzie zorganizowany festyn dla dzieci podczas którego będą zbierane pieniądze na leczenie Bartusia.

K.O.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.