7,5 mln zł na drogi w mieście i powiecie

flash Starachowice

„Studzienkowa” ul. Jana Pawła II w Starachowicach zmieni swoje oblicze jeszcze w tym roku. Przebudowana zostanie również droga w Jagodnem (gm. Mirzec). A to za sprawą dofinansowania z rządowego programu wsparcia infrastruktury lokalnej.

Dobre wieści dla mieszkańców Osiedla Południe, ale również wszystkich starachowiczan przyszły w ub. tygodniu z Urzędu Wojewódzkiego. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski ze Starachowic przedstawiła listę zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowe. Na przebudowę dróg lokalnych przewidziano ponad 25 mln zł.

– Wpłynęło 107 wniosków na łączną kwotę 103 mln zł. Dziesięć z nich zakwalifikowano do dofinansowania. Wśród nich znalazła się gmina Starachowice, która otrzymała 5 mln zł na przebudowę ul. Jana Pawła II i ponad 2,5 mln zł dla powiatu starachowickiego na przebudowę drogi w Jagodnem – poinformowała wojewoda A. Wojtyszek.
Rządowe wsparcie na modernizację ul. Jana Pawła II obejmuje cały odcinek drogi. Gmina otrzymała maksymalną kwotę dofinansowania, jaką można było uzyskać – 80 proc. wartości zadania. To kluczowa inwestycja w tej części miasta, gdzie zlokalizowane są szkoły, parafia, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wanacja”.

Długo wyczekiwany remont ma uwolnić kilka hektarów terenów pod zabudowę mieszkaniową. Przebudowa oprócz nowej nawierzchni bitumicznej, chodników i ścieżek rowerowych ma obejmować budowę łącznika między ul. Jana Pawła II a Prądzyńskiego, co znacznie ułatwi dotarcie do szkoły zwłaszcza uczniom i ich rodzicom.

Postępowanie przetargowe na to zadanie już się odbyło – wpłynęło trzy oferty, ale wykonawcy jeszcze nie wybrano. Najtańsza oferta opiewa na sumę 6,7 mln zł, kolejna na 8 mln zł a najwyższa na 11 mln zł. Do najtańszej oferty brakuje w budżecie gminy ok. 450 tys. zł, ale jak mówi prezydent – jego w tym głowa, by te pieniądze się znalazły.
Remont ma się rozpocząć w połowie wakacji, z pewnością spowoduje szereg utrudnień dla mieszkańców, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.