1 maja zagrają dla kontuzjowanego kolegi. Weź udział w turnieju, poczuj piłkarskie emocje

flash Gorące tematy Sport

To się nazywa duch drużyny. Po turnieju na rzecz walczącej z poważą chorobą Katarzyny Rogozińskiej, Familijny Klub Sportowy Łazy Starachowice, po raz kolejny wystąpił ze szczytną inicjatywą. – Tym razem zbieramy pieniądze na kosztowne leczenie naszego klubowego kolegi, który zmaga się z kontuzją, doznaną w trakcie meczu – powiedział Konrad Rączka, prezes FKS Łazy. W najbliższy wtorek, 1 maja na boisku przy ul. Pustowójtówny odbędzie turniej charytatywny. Patronat medialny nad wydarzeniem objął TYGODNIK, a fundatorem głównego trofeum jest wiceprzewodniczący starachowickiej Rady Miejskiej Piotr Babicki.

  • Zapraszamy gorąco wszystkich sympatyków futbolu i nie tylko. Turniej rozegrany zostanie w dniu wolnym od pracy, więc liczymy na dobrą frekwencję – stwierdził Konrad Rączka, sternik Familijnego Klubu Sportowego Łazy. – W trakcie jednego ze spotkań, rozgrywanych w ramach Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Brody, nasz kolega z zespołu doznał poważnego urazu. Mamy świadomość, że leczenie i rehabilitacja będą kosztowne. Stąd pomysł i inicjatywa, zorganizowania turnieju charytatywnego – dodał Rączka.

Organizatorzy przewidują, że w zawodach weźmie udział 12 drużyn. – Liczy się kolejność zgłoszeń. Wpisowe wynosi 100 zł. Nie jest to wielka kwota, ale dzięki pieniądzom chcemy wesprzeć finansowo rehabilitację kolegi z drużyny. Trzymamy za niego mocno kciuki i wierzymy, że szybko wróci do gry – podkreślił prezes FKS. Dla klubu z osiedla Łazy będzie to druga, podobna inicjatywa. Na początku br. w miejskiej hali sportowej w Starachowicach, odbył się turniej charytatywny, którego celem była zbiórka pieniędzy na operację Katarzyny Rogozińskiej, starachowiczanki, walczącej z poważną chorobą oczu.

Dzięki zebranym pieniądzom, możliwe było przeprowadzenie poza granicami kraju zabiegu. – Podobnie jak w lutym, także i tym razem, w pomoc aktywnie włączył się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na czele z dyrektorem Krystianem Sądzą, który na czas trwania turnieju udostępnił obiekt w południowej części miasta – zaznaczył prezes Rączka. Więcej informacji oraz zgłoszenia można uzyskać pod nr tel. 500 808 655, lub drogą mailową pod adresem: lazystarachowice@gmail.com.

W turnieju, który rozpocznie się o godz. 9, udział zapowiedziało kilka zespołów, w tym m.in. FKS Łazy, Badpol Starachowice, Czarni Ruda, Campenoes, reprezentacja starachowickiego kolegium piłkarskich sędziów, Kurier Starachowic, Instal Michałów, a także RocketFuel. – Liczymy, że lista powiększy się i dołączą do niej kolejne ekipy – dodał prezes FKS. Uczestniczy walczyć będą o główne trofeum – puchar ufundowany przez Piotra Babickiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.