Elektryczne autobusy będą wyjeżdżały ze Starachowic!

Biznes Motoryzacja Starachowice

Starachowicki MAN Bus uruchamia produkcję elektrycznych autobusów na światową europejską! To w mieście nad Kamienną będą powstawać najnowocześniejsze pojazdy!
– Miło nam poinformować, że 7 sierpnia MAN Bus w Starachowicach otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” w zakresie produkcji kompletnych autobusów elektrycznych – mówi Anita Okła-Młodawska, specjalista ds. komunikacji w MAN Bus Sp. z o.o. – Tym samym możemy rozpocząć modernizację i przygotowanie naszej fabryki do produkcji tych pojazdów. Koszty inwestycji związanych z uruchomieniem produkcji autobusów elektrycznych szacujemy na blisko 118 mln zł, a planowany termin ich zakończenia do koniec 2021 roku.
Jak informuje A. Okła-Młodawska, dzięki temu zezwoleniu autobusy elektryczne wykonane w Starachowicach, w mieście z głęboko zakorzenioną tradycją motoryzacyjną, będą mogły być przekazywane klientom na całym świecie.
– Od 2019 r. europejskie miasta będą kupować całe floty autobusów elektrycznych i cieszymy się, że MAN będzie mógł im zaoferować wysokiej jakoś pojazdy bezemisyjne. Staranie przygotowujemy się do tego projektu, opracowując koncepcję bezpieczeństwa i optymalizacji pojazdów elektrycznych pod względem wydajności i ergonomii. To kolejny etap rozwoju naszego zakładu, który zapewni bezpieczną przyszłość dla naszych pracowników – dodaje.

fot. www.truck.man.eu

1 Komentarz dla “Elektryczne autobusy będą wyjeżdżały ze Starachowic!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.