Kiedy ryba połknie haczyk

• Napisany przez:
  • Skomentuj

10 września rozegrana została druga tura Spinningowych Mistrzostw Koła PZW…

10 września rozegrana została druga tura Spinningowych Mistrzostw Koła PZW Brody. Wystartowało w niej 17 uczestników. Aż siedem osób niestartujących w pierwszej turze zdecydowało się na udział w drugiej turze. Pogoda tym razem dopisała, a z rybami też nie było najgorzej, ponieważ tylko dwóch zawodników zakończyło rywalizację bez wymiarowej ryby.

W drugiej turze wygrał Bogusław Bębas, który złowił pięknego szczupaka oraz trzy okonie. Niestety zerowy wynik z pierwszej tury pozbawił go możliwości zajęcia czołowego miejsca w całych zawodach. Drugi był Jacek Kawalec z dwoma pięknymi okoniami i jednym mniejszym, natomiast trzeci Bogdan Lis z jednym pięknym okoniem.

Po podsumowaniu wyników, Spinningowym Mistrzem Koła na 2017 rok został Marcin Piwnik, wicemistrzem Bogdan Lis, a na najniższym stopniu podium uplasował się Jacek Kawalec.

Nagrodę za udział tj. kołowrotek spinningowy firmy Mikado wylosował Andrzej Kopyś.

W Spinningowych Mistrzostwach Okręgu, Koło w Brodach reprezentowali Marcin Piwnik i Bogdan Lis.

Tydzień później, w niedzielę, 17 września odbyły się zawody spławikowe, które zakończyły cykl zawodów w tej dyscyplinie zaliczany do klasyfikacji na najlepszego „spławikowca” Koła PZW Brody. Ryby podczas zawodów bardzo słabo żerowały. Łowione były głównie małe leszczyki i jazgarze. Po raz kolejny klasę pokazał Marcin Piwnik, który obecnie prowadzi w ogólnej klasyfikacji i potwierdza, że jest wędkarzem wszechstronnym odnosząc sukcesy w każdej metodzie połowu. Marcin wygrał z wynikiem 725 gram wyprzedzając o 15 gram drugiego w klasyfikacji Kamila Mazura. Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Sikorski z wynikiem 460 gram. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Maciej Zaczek, który złowił wymiarowego jazia, Bogusław Bębas i Waldemar Kania. Nagrodę tj. wędkę do metody odległościowej spośród wszystkich uczestników wylosował Radosław Piwnik. Puchary i nagrodę wręczył prezes, Maciej Zaczek.